Jak ulepszyć biurowe strefy przerw w pracy w organizacjach

Będąc pełnoetatowym pracownikiem mogę całkowicie zrozumieć znaczenie posiadania przestrzeni do odpoczynku w miejscu pracy. Czasami jednak, nawet jeśli jest miejsce na przerwę dla pracowników, może ono nie być używane po prostu dlatego, że nie zostało zaprojektowane w inteligentny sposób.

Ostatnio natknąłem się na fantastyczny artykuł na stronie http://blog.millikencarpet.com/, który szerzej omawia to zagadnienie. Moim zdaniem, rodzaj użytych mebli, schemat kolorów i oświetlenie są niezmiernie ważne.

Podobnie jak w artykule, uważam, że świetnym pomysłem jest wybór opcji siedzenia i umeblowania, które są zupełnie inne od zwykłego miejsca pracy. Kiedy myślę o przestrzeni do pracy, od razu myślę o spotkaniach towarzyskich z innymi, więc być może aranżacja miejsca do siedzenia, w którym znajduje się długa wygodna ława, zdziałałaby cuda dla Twojej organizacji.

Przestrzeń ta nie powinna jednak ograniczać się tylko do tego, ponieważ czasami miło jest mieć trochę czasu dla siebie, nie będąc niepokojonym przez innych. W związku z tym dobrym pomysłem są również indywidualne kabiny w przestrzeni do odpoczynku. W końcu dobrze jest mieć różnorodność w miejscu pracy, jeśli chcemy zaspokoić gusta i osobowości wszystkich.

Z drugiej strony, osobiście uważam, że kolory używane w moim otoczeniu mają wpływ na mój nastrój. Dlaczego więc, oprócz zastosowania jasnych kolorów w przestrzeni do odpoczynku, nie skorzystać z możliwości powieszenia na ścianie kolorowych, kreatywnych obrazów? Z pewnością pomoże to w stworzeniu przyjemniejszego miejsca do przebywania.

Na osobnej stronie, całkowicie zgadzam się z punktem artykułu o tym, jak ekspozycja na naturalne światło pozytywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie. W oparciu o to, byłoby mądrze mieć miejsce na przerwę w biurze, gdzie jest duża ilość naturalnego światła, biorąc pod uwagę, że mamy go tak mało w godzinach pracy.

Story Page