Co robi ci twój fotel biurowy?

Twoje krzesło biurowe wygląda dość niewinnie.

W końcu to tylko krzesło. Jednak jeśli siedzisz na nim zbyt długo lub nieprawidłowo, szybko przekonasz się, że zmagasz się z szeregiem problemów, których łatwo można było uniknąć.

Czy masz ergonomiczne krzesło? Jeśli nie, to najwyższy czas je kupić. To najlepszy sposób na uniknięcie problemów z układem mięśniowo-szkieletowym, takich jak ból dolnej części pleców, ból górnej części pleców, ból szyi, ból ramion, problemy z nadgarstkami, rwa kulszowa, a nawet napięciowe bóle głowy. To niesamowite, że nieprawidłowe siedzenie na krześle może powodować wszystkie te rzeczy.

Nawet jeśli masz ergonomiczne krzesło, ważne jest, aby wstać i poruszać się tak często, jak to możliwe. Aktywne podejście do biura jest zawsze najlepsze, a to ochroni Cię przed problemami zdrowotnymi związanymi z prowadzeniem siedzącego trybu życia.

Twoje zdrowie i dobre samopoczucie w pracy zależy od tego, czy znasz czynniki ryzyka i czy możesz coś z nimi zrobić. Nieprawidłowa pozycja siedząca wywiera nacisk na stawy, mięśnie, więzadła i kości. Z czasem prowadzi to do urazów i przeciążeń, a jeśli nie podejmiesz szybko działań w tym kierunku, możesz skończyć życie z chronicznym bólem.

Nie będziesz szczęśliwy, zdrowy ani produktywny w pracy, jeśli będziesz odczuwał ból, gdy będziesz próbował przebrnąć przez swoją listę rzeczy do zrobienia.

Ponadto, siedząc zbyt długo może umieścić cię na ryzyko tego, co jest znane jako choroby siedzącej.

Tak, to jest rzeczywiście prawdziwa rzecz!

Choroba siedząca zwiększa ryzyko problemów z sercem, cukrzycą, otyłością, bólem, osteoporozą, chorobami zwyrodnieniowymi mózgu w późniejszym życiu, lista idzie dalej. To nie jest przyjemny obraz i nie jest to jeden, który powinieneś spróbować zaprosić do swojego życia. Można to zmienić, podejmując wspólny wysiłek, aby wstać, poruszać się i starać się być kreatywnym w sposobie pracy.

Na przykład, gdy używasz rutyny siedzenia i stania, otrzymujesz regularną dawkę ćwiczeń i pomagasz w tym samym czasie swojemu zdrowiu psychicznemu. Dzięki temu jesteś mniej podatny na stres w miejscu pracy i możesz skupić się na tym, co musisz zrobić, będąc jednocześnie szczęśliwszym w swojej pracy. W tym celu można użyć biurka z regulacją wysokości lub biurka z regulacją wysokości, a jeśli nie możesz skorzystać z żadnej z tych opcji, dobrym rozwiązaniem jest również pionizator do laptopa.

Dodatkowo, po prostu wstań i poruszaj się więcej. Używaj schodów zamiast windy, wymów się, aby przejść się do chłodni wody, idź po swoje wydruki, zamiast czekać, aż wszystko się nagromadzi. Te małe wysiłki pomogą Ci uniknąć problemów związanych ze zbyt długim siedzeniem.

Story Page