5 najważniejszych kwestii do rozważenia przy prowadzeniu działalności za pośrednictwem wideorozmów

W dzisiejszych czasach technologia może sprawić, że świat stanie się o wiele mniejszy. Jest to fantastyczna wiadomość dla firm, które mogą współpracować z różnymi przedsiębiorstwami na całym świecie i komunikować się w znacznie łatwiejszy sposób niż dotychczas.

Aby połączyć się z najdalszymi zakątkami świata, często wystarczy zorganizować salę wideokonferencyjną, ale są pewne rzeczy, o których należy pamiętać, prowadząc interesy za pośrednictwem łącza wideo.

  1. Zadbaj o profesjonalny wygląd sali konferencyjnej - To, że nie spotykasz się osobiście, nie oznacza, że nie powinieneś stawiać na pierwszym miejscu wrażenia. Upewnij się, że nowoczesne stoły w sali konferencyjnej są na swoim miejscu!
  2. Nawiążkontakt wzrokowy z rozmów cą - Niektórym osobom trudno jest nawiązać kontakt wzrokowy z kimś za pośrednictwem wideo, ale musisz zachowywać się tak, jakby rozmówca był z Tobą w pokoju!
  3. Pamiętaj ostrefach czasowych - jeśli rozmawiasz z osobą z innego kraju, pamiętaj o uwzględnieniu różnic czasowych w swoim harmonogramie.
  4. Czy potrzebujesz tłumacza? - Jest to rzadkie, ale może się zdarzyć i należy o tym pomyśleć z wyprzedzeniem
  5. Dwukrotne sprawdzenie ustawień przed nawiązaniem kontaktu - zawsze sprawdzaj, czy wszystko działa, zanim zaczniesz rozmowę!

Czy przychodzą Ci do głowy jakieś inne przydatne kwestie związane z wideorozmowami?

Story Page