5 sposobów na zaprojektowanie biura, aby pozbyć się stresu w pracy

Czy wiesz, że częścią walki ze stresem w miejscu pracy jest to, jak zaprojektujesz swoją przestrzeń biurową?

Źle zaprojektowane biuro przyczyni się do zwiększenia poziomu stresu, utrudni życie i spowoduje spadek morale. Kiedy morale spada, szybko podąża za nim produktywność, co bezpośrednio wpływa na rentowność.

Jak więc można zapewnić, że projekt biura nie przyczynia się do stresu w pracy?

To naprawdę sprowadza się do zrozumienia, czym jest stres w pracy i poznania, jak pracownicy chcą pracować. Każdy ma prawo do komfortu i wsparcia podczas pobytu w biurze. Podczas gdy biuro powinno z pewnością odzwierciedlać tożsamość marki, musi być czymś, co przede wszystkim odpowiada pracownikom.

Sprawdź tę infografikę, która przedstawia problem stresu w miejscu pracy w Wielkiej Brytanii.

Źródło - https://www.virgin.com/disruptors/infographic-how-stressed-are-uk-employees

Jak widać, jest to poważny problem, którym należy się zająć!

Sposób monitorowania poziomu stresu w miejscu pracy jest od dawna przedmiotem dyskusji, ale rozmowa z osobami siedzącymi przy biurkach jest najlepszym sposobem na określenie stanu rzeczy. Jeśli nie jest to możliwe lub jeśli pracownicy czują się nieco niepewnie, mówiąc otwarcie o swoich odczuciach i poziomie stresu, możesz wprowadzić poufną ankietę wśród pracowników i w ten sposób uzyskać informacje.

Jeśli jednak chodzi o projekt biura, zapoznaj się z poniższymi sugestiami, które pomogą zmniejszyć poziom stresu w Twoim miejscu pracy i sprawią, że Twoje biuro będzie o wiele szczęśliwszym i zdrowszym miejscem.

Pomyśl o strefach pracy

Jeśli Twoje biuro jest pełne różnych ludzi wykonujących różne zadania, z pewnością będzie w nim dużo hałasu. Ludzie siedzący przy stołach na wysokości, dyskutujący o problemach i współpracujący, nie są zbyt daleko od ludzi, którzy próbują się skoncentrować przy swoich biurkach. Fakt, że ci ludzie nie mogą się skupić, jest źródłem stresu sam w sobie, ale ci, którzy współpracują, mogą czuć się pod presją, aby powstrzymać swój entuzjazm do zadania, co wpływa na wydajność.

Dobrym rozwiązaniem jest wprowadzenie stref pracy. Oznacza to, że należy wydzielić strefę współpracy lub pracy zespołowej, w której pracownicy mogą swobodnie dyskutować, być może z wysokimi stołkami i białymi tablicami do burzy mózgów. Następnie należy wydzielić strefę pracy cichej, w której pracownicy mogą usiąść i skoncentrować się, być może z kabinami lub panelami akustycznymi, które tłumią hałas z innych obszarów na zewnątrz.

Wygodne miejsca na przerwy

Każdy musi robić regularne przerwy, jeśli chce być produktywny, a ich robienie może być także prawdziwym pogromcą stresu. Jeśli chodzi o stres w miejscu pracy, większość ludzi czuje, że musi kontynuować pracę, aby zrobić jak najwięcej, ale to w rzeczywistości przyczynia się do problemu.

Zamiast tego zachęcaj pracowników do robienia przerw i zapewnij im wygodne i przyjemne miejsce. Możesz również pomyśleć o zaprojektowaniu strefy przerwy, która może być wykorzystywana do szybkiego spędzenia czasu, może pięciu minut, kiedy ktoś potrzebuje oderwać się od swojego biurka. To z pewnością pomoże zmniejszyć problemy w pracy i może być wykorzystane jako jedna z najlepszych strategii zarządzania stresem w miejscu pracy.

Zapewnij dużo świeżego powietrza i naturalnego światła

Matka Natura stara się nam pomóc w walce ze stresem, więc upewnij się, że dostarczasz jej jak najwięcej naturalnego światła i świeżego powietrza. Ponownie, zachęcanie pracowników do wychodzenia na zewnątrz podczas ich przerw jest dobrym rozwiązaniem. To daje im szybki czas na zewnątrz, a także pomaga im skupić się lepiej, gdy wracają do swoich krzeseł biurowych.

Pomyśl o schemacie kolorów i rozmieszczeniu mebli

Jeśli masz ciemny i ponury schemat kolorów, z biurka biurowe umieszczone zbyt blisko siebie, każdy będzie czuć się jak oni nie mają osobistej przestrzeni własnej. Jest to kolejna z głównych przyczyn stresu w miejscu pracy!

Zamiast tego umieść biurka w równych odstępach i zapewnij każdemu miejsce do poruszania się bez frustracji związanej z koniecznością przekręcania się i obracania, kiedy chce się wstać i pójść gdzieś indziej. Pomyśl również o schemacie kolorów i zdecyduj się na radosny, podnoszący na duchu i kreatywny kolor, taki jak niebieski, żółty lub zielony.

Będąc bardziej świadomym projektowania biura, możesz pozbyć się stresu w miejscu pracy i jednocześnie stworzyć przestrzeń, z której będziesz dumny.

Story Page