5 najlepszych sposobów na wykorzystanie ergonomicznego krzesła

Właśnie kupiłeś nowe krzesło i jest to śpiewający i tańczący model ergonomiczny.

Świetna wiadomość!

Teraz musisz tylko dowiedzieć się, jak najlepiej go używać i zrozumieć cechy tego konkretnego modelu.

Problem z większością ergonomicznych krzeseł biurowych polega na tym, że wszystkie działają nieco inaczej, a to oznacza konieczność zrozumienia ustawień i funkcji. Jeśli kupujesz kilka krzeseł do swojego biura i idziesz w kierunku ergonomii biura, najlepiej wybrać te same modele dla całego biura, a następnie przeszkolić pracowników, jak z nich korzystać. W ten sposób zyskasz najwięcej korzyści, podobnie jak oni.

Aby pomóc Ci wiedzieć, od czego zacząć, spójrzmy na 5 najlepszych cech ergonomicznego krzesła biurowego. Możesz je również wykorzystać w połączeniu z biurkiem biurowym o regulowanej wysokości, aby jeszcze bardziej poprawić swoje zdrowie i samopoczucie w miejscu pracy.

Funkcja 1 - Wysokość krzesła

Najczęściej używaną cechą większości ergonomicznych krzeseł jest wysokość samego krzesła. Przy prawidłowym siedzeniu stopy powinny leżeć płasko na ziemi. Ponieważ każdy z nas ma nieco inny wzrost, należy dostosować krzesło, aby to zapewnić.

Zwykle po jednej stronie znajduje się dźwignia, którą podnosi się, aby podnieść wysokość krzesła, lub przesuwa w dół, jeśli chce się ją zmniejszyć. Większość osób uważa, że ta funkcja jest łatwa w użyciu, chociaż niektórzy drastycznie zmniejszają wysokość szybko, jeśli naciskają dźwignię zbyt mocno - coś, czego należy być świadomym podczas korzystania z ergonomicznego krzesła po raz pierwszy!

Funkcja 2 - Odchylanie siedziska

Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest pochylenie siedziska. Pod poduszką siedziska znajduje się kolejna dźwignia, zwykle po przeciwnej stronie niż dźwignia wysokości krzesła. Przesuwając tę dźwignię, można regulować nachylenie fotela, zarówno do przodu, jak i do tyłu.

Idealna pozycja jest neutralna, ale niektórzy uważają, że wygodniejsze jest lekkie pochylenie do przodu. Jest to coś, co jest szyte na miarę i dlatego powinno być dostosowane do każdej osoby.

Cecha 3 - Pochylenie oparcia fotela

Oprócz odchylenia siedziska, można również odchylić oparcie fotela do tyłu. Każdy preferuje określony stopień pochylenia, ale najlepszym rozwiązaniem jest lekkie pochylenie, które zapewni Ci naturalną pozycję siedzącą. Po prostu nie jest wygodnie siedzieć w pozycji pionowej i jest to nienaturalna pozycja dla Twojego kręgosłupa.

Pobaw się ustawieniami i sprawdź, jaki stopień odchylenia będzie dla Ciebie odpowiedni. Zazwyczaj można to zmienić za pomocą dźwigni, która znajduje się na poziomie poduszki siedziska, po jednej stronie.

Cecha 4 - Zdejmowane podłokietniki

Czy lubisz podłokietniki, czy może uważasz, że są one uciążliwe? Jest to całkowicie osobisty wybór, o którym musisz zdecydować sam. To jest właśnie piękno ergonomii biurowej!

Większość krzeseł ma podłokietniki, które można łatwo zdjąć, odkręcając je z tyłu.

Choć dobrze jest używać podłokietników, aby utrzymać wyprostowaną pozycję, w niektórych przypadkach mogą one przeszkadzać, zwłaszcza jeśli obijają się o biurko i ograniczają możliwości ruchu. Wypróbuj swoje ergonomiczne krzesło z lub bez i sprawdź, co będzie dla Ciebie najlepsze.

Cecha 5 - Głębokość podstawy siedziska

Ostatnią przydatną cechą jest ta, o której wiele osób nie wie! Podstawę fotela można regulować w przód lub w tył, nie tylko pod względem nachylenia. Oznacza to, że możesz poszerzyć podstawę, aby zapewnić sobie więcej miejsca, lub cofnąć ją, jeśli stwierdzisz, że tył Twoich kolan nie przylega do krzesła.

Pamiętaj, że Twoje plecy muszą być równo z oparciem krzesła, aby zapewnić Ci wsparcie, ale musisz również zapewnić odpowiednie podparcie swoim nogom i oprzeć je płasko na podłodze. Pomoże Ci w tym dźwignia regulująca głębokość podstawy fotela.

Są to główne ustawienia, z których można skorzystać w ergonomicznym fotelu biurowym i wszystkie one mogą sprawić, że codzienna praca będzie bardziej komfortowa. Kolejnym ustawieniem, o którym należy wspomnieć, jest podparcie lędźwi.

Jest to ustawienie, które nie zawsze jest obecne, ale jeśli okaże się, że Twoje krzesło ma mały mechanizm pompowania i opróżniania po jednej stronie, pozwoli Ci to zwiększyć lub zmniejszyć ilość podparcia lędźwiowego dla dolnej części pleców.

Zapewnienie szkolenia i przeprowadzanie regularnych ocen ryzyka w biurze zapewni, że wszyscy pracownicy wiedzą, jak najlepiej wykorzystać ergonomię biura i ich nowe krzesła!

Story Page