O innych rodzajach papierów do drukarek

Różnorodne potrzeby użytkowników sprawiły, że producenci papieru wprowadzili do swojej oferty specjalne ich rodzaje. Oto one.

Papier artystyczny

To idealny papier do wydruku reprodukcji. Wśród rodzajów tego typu papieru możemy znaleźć: papier poliestrowo-bawełniany, bawełniany lub z masy papierowej. Na takich papierach otrzymamy wydruki idealnie naśladujące oryginalne obrazy. Papiery artystyczne oferuje między innymi firma Epson.

Papier termotransferowy

Jest rodzaj specjalistycznego papieru, która umożliwia wykonywanie nadruków na koszulkach. Można go stosować w dwóch typach drukarek: w drukarkach termotransferowych (umożliwiają druk w wysokiej temperaturze) lub w drukarkach laserowych.

Papier wizytówkowy

Papier przeznaczony do drukowania wizytówek. Dostępny jest biały i kolorowy. Jest gruby i fakturowany. Oferuje go między innymi Galeria Papieru.

Papier pocztówkowy

Możemy wykorzystać go do zrobienia własnej pocztówki ze zdjęcia. Oferuje go między innymi firma Canon. W jej ofercie znajdziemy między innymi papier fotograficzny na odwrocie, którego nadrukowano pocztówki. 

Papier magnetyczny

Marzą Ci się własne magnesy na lodówkę? Stworzysz je sięgając po papier magnetyczny marki Regulus (Signolit). Do papieru została dodana warstwa magnetycznego podkładu, dzięki czemu możliwe jest wykonanie własnych magnesów. Papier samokopiujący Jest on najczęściej wykorzystywany w urzędach i biurach, w których niezbędne jest wytwarzanie formularzy i dokumentów samokopiujących. Ma go w swojej ofercie między innymi firma Xerox.

Papier samoprzylepny

papier specjalny do druku Pozwala w warunkach domowych wydrukować różnego rodzaju nalepki. Dzięki możliwościom, które daje nam ten papier każdy z nas przygotuje we własnym domu zestaw nalepek do oznaczania płyt, słoików z przetworami i wielu innych przedmiotów. Jak widać producenci przygotowali bardzo bogatą ofertę papierów o specjalnym przeznaczeniu. Z pewnością więc uda nam się znaleźć papier, który najlepiej będzie odpowiadał naszym potrzebom.

Story Page