Związek między zarządzaniem czasem a zdrowiem

Nie ma gorszego uczucia w środowisku biurowym niż stres. Czujesz się przytłoczony, nie możesz osiągnąć postępu, wszystko, co robisz, wydaje się prowadzić donikąd, a w rezultacie popełniasz błędy i ryzykujesz, że nie dotrzymasz terminów.

Wszystkie te czynniki mogą powodować problemy zdrowotne, na co z pewnością nie należy niepotrzebnie narażać się.

Chociaż organizacja pracy nie wyeliminuje całkowicie możliwości odczuwania stresu, to jednak w znacznym stopniu przyczyni się do jego zmniejszenia. Mając większą kontrolę nad swoim obciążeniem pracą, możesz metodycznie realizować zadania, które masz do wykonania, a z każdym zadaniem zadanie a z każdym wykonanym zadaniem wzrasta pewność siebie. W rezultacie nie będziesz już siedział w biurze, panicznie bojąc się terminów, ponieważ będziesz czuł się pewniej, że uda Ci się ich dotrzymać.

Ponadto techniki zarządzania czasem mogą także pomóc w zidentyfikowaniu problemu, np. nie ma realnej możliwości wykonania określonego zadania w wyznaczonym czasie i trzeba je oddelegować, poprosić o pomoc lub o przedłużenie terminu. Zrobienie tego z wyprzedzeniem znacznie ułatwia radzenie sobie z sytuacją, niż niedotrzymanie terminu i późniejsze zmaganie się z konsekwencjami. To tylko pogłębia stres i wywołuje poczucie porażki.

Zapoznaj się z tą przydatną infografiką, która zawiera kilka przydatnych wskazówek, jak stosować techniki zarządzania czasem w codziennej pracy przy biurowym stole.

Źródło - https://www.timecamp.com/blog/2018/03/top-5-motivational-infographics-about-time-management/

Czas poważnie podejść do kwestii zdrowia

Wiele osób bagatelizuje rolę stresu w środowisku biurowym, ale jest to bardzo poważny problem, o którym należy mówić częściej. Stres może, Jeśli dopuści się do jego wzrostu i będzie utrzymywał się zbyt długo, może okazać się śmiertelny. Wpływa on na wszystkie najważniejsze organy, w tym serce, i przyczynia się do powstawania schorzeń, które mają poważny wpływ na ogólny stan zdrowia i samopoczucie.

Odrobina stresu może być przydatna, ponieważ może działać jak motywator do wykonania trudnego zadania, ale kiedy reakcja stresowa w organizmie utrzymuje się i nigdy tak naprawdę nie zanika, sprawy mogą bardzo szybko zacząć przybierać zły obrót.

To wszystko zamienia się w efekt kuli śnieżnej. Na przykład, jeśli czujesz się zestresowany, a jesteś na spotkaniu, siedzisz na krzesłach w sali konferencyjnej, jak masz się skoncentrować i przedstawić nowe sugestie i pomysły? W rezultacie będziesz niezwykle cichy, będziesz za dużo myślał i przez to wzrośnie Twoje tętno.

Oczywiście praca jest ważna, ale nie aż tak ważna, by ryzykować dla niej zdrowie.

Jednym ze sposobów walki ze stresem jest stosowanie aktywnych metod pracy, takich jak stojące stoły do pracy w pozycji siedzącej i stojącej, ale należy skupić się na organizacji czasu, realistycznym podejściu do tego, co można osiągnąć w ciągu jednego dnia pracy i nie bać się prosić o pomoc.

Zaplanuj w kalendarzu wszystkie zadania, które musisz wykonać, pamiętając o uwzględnieniu czasu na podróż i przygotowania, i zawsze zachowując realizm. Zasady zarządzania czasem są proste - nigdy nie próbuj zrobić więcej, niż jesteś w stanie realnie osiągnąć, i zawsze pamiętaj o robieniu regularnych przerw. Może Ci się wydawać, że robienie przerw przynosi efekt odwrotny do zamierzonego, ale Twój mózg i ciało potrzebują tych przerw, aby się przegrupować i odświeżyć.

Mając to wszystko na uwadze, zarządzanie czasem może być narzędziem, które pomoże Ci uratować zdrowie związane ze stresem. Techniki wymienione na wcześniejszej infografice mogą pomóc ci skupić się na pracy i robić powolne i stałe postępy. Możesz chcieć wykonać swoje zadania jak najszybciej, ale w rzeczywistości każdy postęp jest lepszy niż żaden.

Zdejmij z siebie presję i naucz się lepiej organizować swój czas. W ten sposób zmniejszysz stres i zadbasz o swoje zdrowie.

Story Page