5 sposobów, w jaki stres wpływa na sukces (lub porażkę) firmy

Nikt nie wchodzi do biznesu spodziewając się porażki.

Oczywiście, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że tak się stanie, tak jest w dzisiejszym świecie, ale nikt nie chce, aby tak się stało.

W rezultacie, ogromna ilość wysiłku wkładana jest w tworzenie wysokiej jakości planu biznesowego, próbując stworzyć wzrost biznesu i sukces w dłuższej perspektywie.

Pomimo tego, najmniejsze rzeczy mogą wykoleić biznes.

Jedną z takich rzeczy jest z pewnością stres w miejscu pracy.

Twoi pracownicy są twoim największym atutem i to oni siedzą na swoich kierowniczych krzesłach każdego dnia wykonując swoje zadania i faktycznie załatwiając sprawy. To oni komunikują się z Twoimi klientami i zapewniają, że produkty i usługi są dostarczane na czas i w wysokiej jakości.

Z pewnością więc powinniśmy przykładać większą wagę do ich zdrowia i dobrego samopoczucia?

Co powoduje stres w miejscu pracy?

Milion rzeczy można przypisać jako główne przyczyny stresu w miejscu pracy, ale stresory poszczególnych osób są dla nich wyjątkowe.

Jedna osoba może poradzić sobie z napiętym terminem, podczas gdy inna nie. Jednej osobie może odpowiadać duża ilość zmian w biurze, podczas gdy inna może uznać to za niepokojące.

Każdy jest inny. Wiemy jednak, że niesprawiedliwe obciążenie pracą, słabe zarządzanie oraz nierealistyczne terminy i cele to z pewnością niektóre z głównych powodów, dla których wysokiej jakości pracownik może odczuwać stres związany z pracą przy biurku.

W rezultacie stres ten wpływa na całe ich życie. Trudno im myśleć o czymkolwiek innym, nawet gdy wracają do domu i odpoczywają. Ich relacje osobiste zmagają się i trudno im spać, jeść i skupić się na czymkolwiek.

To nie jest ładny obrazek.

Jak widać, sukces firmy w dużej mierze zależy od jej pracowników, więc jeśli ci pracownicy nie są zdrowi, jak mogą być produktywni?

Morale, produktywność, zdrowie i rentowność - wszystkie te czynniki działają ręka w rękę.

Jak stres w pracy wpływa na sukces firmy

Aby naprawdę podkreślić problem, z którym mamy do czynienia, i pomóc Ci zrozumieć, dlaczego należy skupić się na pracownikach, siedzących przy biurkach, sprawdźmy 5 sposobów, w jaki stres faktycznie wpływa na sukces i rozwój firmy.

  1. Stres powoduje, że pracownicy popełniają błędy - Kiedy ktoś cierpi z powodu stresu w miejscu pracy, trudno mu się skupić. Oznacza to, że jest o wiele bardziej prawdopodobne, że popełni błędy, które mogą kosztować firmę bardzo dużo. Jedna pominięta faktura lub jeden problem z płatnością może spowodować, że firma w jednej chwili straci pieniądze, a jeśli taka sytuacja trwa przez dłuższy okres czasu, błędy te mogą przerodzić się w ogromne kwoty utraconych przychodów.
  2. Stres powoduje, że pracownicy nie dotrzymują terminów - Nieuczciwe lub nierealistyczne terminy na pewno zostaną pominięte, a kiedy pracownicy siedzą na swoich krzesłach w biurze, panikując, że po prostu nie mogą osiągnąć celu lub terminu, będą mieli na to ogromny wpływ. Te przegapione terminy mogą skutkować przegapieniem projektów, pracy i płatności, co wpływa na sukces i rentowność Twojej firmy.
  3. Stres powoduje, że klienci tracą wiarę w Twój biznes - Jeśli pojawi się błąd, który wpłynie na klienta, może on łatwo stracić wiarę w Twój biznes i przejść do konkurencji zamiast niego. Słowo o ustach łatwo się rozchodzi, zwłaszcza z mediami społecznościowymi, i zanim się obejrzysz, twoja baza klientów będzie się zmniejszać.
  4. Stres powoduje, że pracownicy mają dni chorobowe - Im więcej stresu w pracy pracownik jest zmuszony znosić, tym bardziej prawdopodobne jest, że wpłynie to na niego fizycznie i psychicznie. W rezultacie może on pójść na chorobowe, co kosztuje firmę ogromne kwoty każdego roku i z pewnością wpływa na wydajność. Oczywiście, wydajność wpływa również na rentowność.
  5. Stres może spowodować, że pracownicy opuszczą firmę - Jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie, a interwencje w zakresie zarządzania stresem w miejscu pracy nie zostaną wprowadzone, pracownicy mogą zdecydować, że mają dość i opuścić firmę. W rezultacie możesz mieć również problemy z przyciągnięciem nowych talentów do firmy. To może sprawić, że będziesz statyczny, niezdolny do podążania z duchem czasu i pozwolisz konkurencji przejąć kontrolę.

Jak widać, te pięć sposobów, w których stres w pracy może wpłynąć na firmę i jej sukces (lub jego brak) są dość potępiające. Może nadszedł czas, abyś zwrócił uwagę na tych, którzy siedzą przy biurkach i jak się czują?

Story Page