Multifunkcjonalność – papier do drukarek laserowych i atramentowych

W odniesieniu do papierów do drukarek spora liczba ich producentów stara się wypuszczać na rynek papiery uniwersalne. Doradzają wprawdzie, aby pewne ich rodzaje stosować do wysoko wydajnych drukarek laserowych, a inne do kopiarek.

Zachęcają także, że pewien rodzaj pozwala uzyskać wyjątkowo wysoką jakość wydruków zawierających raporty czy wykresy. Zdecydowanie jednak większość producentów zapewnia nas, że ich produkty sprawdzą się równie dobrze w różnych typach urządzeń. Z pewnością my, jako użytkownicy powinniśmy przyznać, że tworzenie produktów, które nadają się do różnych urządzeń jest decyzją ze wszech miar słuszną.

Jakie możemy mieć problemy używając niewłaściwego rodzaju papieru?

Zdecydowanie odradzamy stosowanie papierów niskiej jakości. Mogą one zakłócać prawidłowe działanie drukarki atramentowej. Pylący się papier z pewnością zatka znajdujące się w głowicy dysze drukujące. Może on także zakłócić pracę podajnika papieru. Tego typu problemy przełożą się na wyższe koszty użytkowania. Będziemy musieli czyścić głowicę, co wiąże się z większym zużyciem czasu.

Stracimy również czas poprawiając papier w podajniku. Nie z każdą awarią poradzimy sobie sami; wizyta w serwisie to dodatkowe koszty. Powinniśmy unikać także używania zbyt wilgotnego papieru.

Urządzenia takie jak drukarki, kopiarki czy wielofunkcyjne urządzenia drukujące wytwarzają w czasie drukowania duże ilości ciepła. Pod jego wpływem wilgotny papier odkształca się, ma także tendencję do falowania się. Jeśli dojdzie do jego pofalowania będzie się zacinał.

dobry papier do drukarki ​ Zwróćmy uwagę także na przezroczystość i giętkość papieru. Te, które mają wysoką giętkość i przezroczystość nie pozwalają osiągnąć wydruków wysokiej jakości, zwłaszcza wtedy, kiedy drukujemy po obu stronach arkusza papieru.

Spada także wydajność urządzeń drukujących, zużyjemy więc więcej papieru. Często gorszy papier kupujemy ponieważ jest on tańszy. Jednak nie zawsze będzie on nas rzeczywiście kosztował mniej. Koszty naprawy zepsutych urządzeń z pewnością będą nieporównywalne z kosztami zakupu papieru dobrej jakości.

Story Page