Najczęściej wykorzystywanym produktem jest papier do urządzeń biurowych. Wbrew pozorom nie jest to jednak produkt prosty. Rozróżnia się ich całą masę różnych typów, spośród których papier kserograficzny to tylko jeden z wielu.
Wśród samych tylko papierów kserograficznych wyróżniamy papiery gloss (połyskliwe), satynowane, ozdobne, fotograficzne, kolorowe i m.in. składankę komputerową.
Wybór odpowiedniego papieru - Ograniczmy nasz wybór tylko do klasycznego, matowego papieru kserograficznego. W jego wypadku i tak mamy cały szereg kwestii, które muszą być ustalone. Przede wszystkim musimy wiedzieć, jakiego efektu wizualnego się spodziewamy. Jest to ważne ze względu na to, czy chcemy mieć ładne ilustracje czy tylko prosty tekst. Problemem może być też rozmazywanie się tuszu.
Trzeba się też zastanowić nad tym, czy zadrukowana będzie jedna strona czy obie. Niektórzy producenci papieru reklamują swoje produkty jako idealne do takiego właśnie zadruku. Coraz częściej znaczenie mają też kwestie związane z ekologią. Warto jest wybierać papier, który pochodzi z celulozy uzyskiwanej z recyklingu lub z lasów, które są natychmiast po wycince obsadzane na nowo. Specjalne logo FSC informuje nas, że mamy do czynienia z papierem ekologicznym
Klasy papieru - Powyższe czynniki określają, najogólniej rzecz biorąc, jakość papieru. Klasy papieru to pewne uproszczenie tego schematu. Zaproponowane zostały wiele lat temu przez firmę Xerox i są co najwyżej opisem w pełni umownym. Ten podział stosuje się w stosunku do białych papierów maszynowo gładzonych przeznaczonych do celów kserograficznych.
Wyróżnia się w nim klasy A, B i C, z czego klasa A jest najlepsza, a klasa C określana jest jako ekonomiczna. Problemem klasyfikacji opartej o klasy jest przede wszystkim to, że nie ma żadnych sztywnych norm określających, jaki papier klasyfikuje się do każdej z klas. Papier klasy C jest gładki i biały, ale papier klasy B jest bardziej biały i bardziej gładki, ale w porównaniu z papierem klasy A i tak jest szorstki oraz szary.